Produkty

Prinášame novinku Bauer SUPREME Mach a M5 PRO

Lapačka                                 

 Ochrana dlane

Ochrana dlane je veľmi podstatná preto sa pri výrobe použil materiál, ktorý sa osvedčil pri veste Hyperlite, ktorá využíva Bauer’s Rebound Control penu. Tento materiál je navrhnutý tak, aby utlmil puk pri náraze, čím sa znižuje počet vyskočení a odrazov. Skombinujte túto penu so základom Catchlite, výstužou CURV a materiálom Poron a vznikne vám lapačka MACH  ,ktorá určite poskytne úžasnú ochranu, ľahké zatváranie a skvelý úžitok z chytania pukov .

Tvar

Rukavice Mach si zachovávajú rovnakú lámavosť Supreme ako v modeloch Ultrasonic a Supreme z minulých rokov, ale s niekoľkými jemnými rozdielmi. Nové inovácie priniesli vylepšenia pre rýchlejší pocit, pričom sa  jednoduchšie zatvára, dokonca hneď po vybalení z krabice . Novinkou je výstelka vo vnútri rukavice, ktorá sadne hlbšie do dlane a poskytuje vám lepší úchop, čo zaručí vynaloženie menej síl na perfektné zavretie košíka.

Zapínanie

Remienok na zápästie bol nahradený pevnejším remienkom na zadnej strane, ktorý sa nazýva remienok Range of Motion (R.O.M.) Zaisťuje ruku v lapačke a zároveň opäť zlepšuje pohyblivosť zápästia. Ak máte záujem o užšiu oblasť zápästia, existuje ďalšia možnosť, kde môžete remienok umiestniť vyššie smerom k zápästiu, čím efektívne získate pevnejší a tradičnejší pocit. Ďalej na koncoch prstov môžeme vidieť novú výstelku CatchGrip+, ktorá je v kombinácii s novým dizajnom vytvorená tak, aby vám poskytla ešte väčší pocit spojenia s lapačkou.

Vyrázačka

Konštrukcia
Mach blocker využíva dosku z HD peny vystuženej CURV Compositom. Táto konštrukčná metóda vytvára o niečo lepší pocit, ktorý ďaleko a tvrdo vyráža odrazy. Rovnako ako vyrázačka Ultrasonic, ktorá je jeho predchoca, aj vyrázačka Mach si zachováva strmší, agresívnejší tvar, čo umožňuje lepšiu pohyblivosť zápästia a lepšie pokrytie v tesnom závese. Ako vidieť na ich najnovších vyrázačkách, Bauer zmenšil dlaň na 14,5”. Vďaka tomu je okolo ruky menej prebytočného materiálu a tým pádom aj menej nedbalý pocit pri držaní hokejky alebo pri zákroku. Samotná dlaň je dlaň Connekt+, ktorá využíva kombináciu odolnej kože a tkaniny po stranách prstov, čo umožňuje lepšie odvedenie tepla. Spojenie týchto dvoch materiálov vytvára jednu z najpohodlnejších dlaní na trhu a zároveň vytvára citlivejší pocit, ktorý sedí pevnejšie a pohybuje sa s vami.
Nový dizajn uchytenia Range of Motion (R.O.M.) eliminuje tesný, objemný chránič zápästia pôvodne videný na vyrážačkách Ultrasonic. To umožňuje výrazne zlepšiť pohyblivosť zápästia .

Betóny 

Povrch SL1D3R

Exkluzívnou novinkou pre betóny Mach je najnovšia verzia ich  povrchu od spoločnosti Bauer, ktorá sa nazýva SL1D3R Skin. Tento nový materiál je jednodielny, tepelne tvarovaný, ktorý je tesne ovinutý okolo jadra základu. Táto konštrukčná metóda vytvára tvrdé, rýchle odrazy a neuveriteľnú kĺzavosť, ktorými sú betóny Bauer známe, pričom sú navyše odolnejšie ako predchádzajúce v minulosti, ktoré boli vyrábané z materialu C.O.R.Tech .

SLIDE

V brankárskych chráničoch Mach je opäť pužitá pevná časť Stabilislide. Navrhnutá tak, aby rýchlosť pri štýle chytania buterrfly bola maximálna. Pri Mach chráničoch je jadro chrániča spojené priamo s kolenným blokom pomocou pevnej konzoly v tvare „L“, ktorá znižuje ohyb medzi chráničom a kolennou častou .

CALF System

Aj betóny MACH navezujú systémom CALF na ich predchádzajúcu verziu  Ultrasonic, ktoré sa už niekoľko rokov majú rôzne dizajnové lýtkové chrániče. S touto novou kapitolou radu Supreme vidíme anatomicky správny tvarovaný chránič, ktorý skvele podopiera lýtko v butterfly štýle . Rovnako ako ostatné lýtkové chrániče, ktoré spoločnosť Bauer používala v minulosti, aj ich nový systém podpory lýtok pomáha udržiavať všetko zarovnané od kolena až po členok, čím znižuje namáhanie vašich kĺbov.

Bauer tiež prepracoval spôsob uchytenia lýtkovej dosky k betónom. Mach lýtková doska je teraz pripevnená priamo k jadru podložky pomocou konzoly. Táto zvýšená tuhosť poskytuje ešte lepšiu rovnováhu a stabilitu pri vykonávaní náročných manévrov na ľade.

Tune-Fit+

Bauer prepracoval svoj páskovací systém Tune-Fit, aby lepšie vyvážil betóny Mach na nohe a zároveň umožnil väčšiu nastaviteľnosť ako u predchádzajúcich systémov. Tune-Fit+ používa trojuholníkový obal, ktorý sedí okolo lýtka a ponúka lepšiu oporu a stabilitu betónov. Tune-Fit+, ktorý sedí o niečo vyššie na lýtku ako predchádzajúce páskové systémy Bauer, eliminuje potrebu dodatočného „profesorského popruhu“, ktorý bol súčasťou chráničov nôh Ultrasonic a Hyperlite, a poskytuje vám rovnaký druh rotácie, aký chcete.

Konštrukcia a ohyb

Namiesto 125º , ktoré sme videli na Ultrasonic, Bauer prekonal Mach na 120º. Aj keď sa zmena o 5º na prvý pohľad nemusí zdať veľa, pri hraní robí dosť viditeľný rozdiel, najmä keď ju skombinujete s hlbším kanálom pri korčuli. Kanál v topánkach umožňuje podložke sedieť hlbšie na nohe, vďaka čomu sa cíti viac pripevnená k chodidlu, pričom je o niečo strmšia ako Vapor z hľadiska vzhľadu, pocitu a odrazu. Čo sa týka ohybu, betóny Mach sa dodávajú s mäkkou ohybnou častou, ktorá je potrebná na zlepšenie celkovej mobility.

Konštrukcia jadra a ohybný profil

Mach pad si zachováva podobné jadro ako Ultrasonic, pričom robí niektoré kľúčové zmeny. Shocklite+ sa teraz používa v celom jadre betónov a je spárovaný s kompozitným stehnom CURV. Okrem zvýšenia torznej tuhosti, nové jadro robí podložku tuhšou a rovnejšou ako Ultrasonic pozdĺž slidov na kolene a lýtku. Jadro tiež zaisťuje, že betóny zostanu tuhé počas celej životnosti. Bauer stále klasifikuje Machové betóny ako mid-flex, aj keď sú tuhšie a rovnejšie ako Ultrasonic.