Zaujímavosti

Bauer Vapor Hyperlite 2


Vďaka špičkovej technológii a inovatívnemu dizajnu vyvolala hokejka Hyperlite 2 medzi hráčmi, ktorí chcú na ľade získať konkurenčnú výhodu, poriadny rozruch. V tejto komplexnej recenzii rozoberieme každý aspekt tejto hokejky, od pokročilej technológie ACL 2.0 až po revolučnú konštrukciu čepele Hypercore 2.

 


Hokejka Hyperlite 2, ktorá váži iba 360 gramov, je teraz najľahšou hokejkou u rady Vapor.

Zníženie hmotnosti o 25 gramov v porovnaní s predchádzajúcim modelom Hyperlite je viditeľné hneď ako ju vezmete do ruky.

Nejde však len o to, že je ľahšia, ale aj o to ako táto hokejka umožňuje rýchlejšie strely a rýchlu, presnú hru na ľade. Moderná hra je čoraz rýchlejšia – takže keď ste na ľade záleží na každom zlomku sekundy ktorý môže byť rozdielom medzi víťazstvom a porážkou. Znížená hmotnosť znamená, že svoje strely môžete strieľať ešte väčšou rýchlosťou a každým pohybom zaskočiť súperov a hlavne brankárov.

 

Nízky “Kick Point”

 

Modelový rad Vapor sa radí medzi typy hokej, ktoré majú bod ohybu v dolnej časti shaftu, ktorý sa nazýva “low kick point”. Konštrukcia s  “low kick pointom” je výhodná najmä pre hráčov, ktorí sa spoliehajú na rýchle strely zápästím a pohotové strely. Umožňuje im dostať puk z čepele s minimálnym úsilím, čím zaskočia brankárov a zvýšia svoje šance na strelenie gólu.  “Low kick point” navyše zlepšuje reakcie hokejky v situáciách, keď je rýchla strela kľúčová, napríklad počas rýchleho brejku .

 


 

Technológia hokejok Hyperlite 2

ACL 2.0 Technology (Pokročilé uhlíkové vrstvenie)

K zníženiu hmotnosti a zvýšeniu výkonu, prispieva najmä použitie technológie ACL 2.0. Technológia je

vymyslená tak, aby sa zbavila zbytočnej hmotnosti bez toho, aby sa znížila odolnosť. Tento náročný proces optimalizuje usporiadanie uhlíkových vrstiev, výsledkom čoho je hokejka ktorá je nielen ľahšia, ale aj neuveriteľne odolná . Vďaka tomu je ľahšia a dokáže poskytnúť silu potrebnú na to, aby sa s istotou postavila akémukoľvek súboju s pukom. Táto inovatívna karbónová konštrukcia tiež zvyšuje citlivosť hokejky, a tým aj výkon na ľade. Táto technológia znamená, že môžete bez obáv čeliť akémukoľvek súboju na ľade priamo s vedomím, že vaša hokejka je na túto výzvu pripravená.

Technológia čepele HYP2RCORE

Čepeľ je dôležitým bodom inovácie tejto hokejky. Čepeľ HYP2RCORE predstavuje revolučnú karbónovú konštrukciu pre vyšší výkon, ako kedykoľvek predtým. Táto zložitá konštrukcia výrazne zvyšuje tuhosť a v spolupráci s technológiou ACL 2.0 zosilňuje pocit s pukom . Výsledkom je vyšší dosiahnuteľný výkon v ktorej hokejka Vapor už teraz vyniká. Vďaka pozoruhodne rýchlejšej reakcii ktorá dokáže zaskočiť každého súpera .

Novinka je citeľným vylepšením, ktoré pocítite hlavne pri strele a ponúka novú úroveň rýchlosti a pohotovej reakcie z vašej hry.

 

Technológia XE Taper

V konštrukcii je zakomponovaná aj technológia XE Taper , ktorá je charakteristickým znakom predchádzajúcich špičkových hokejok Bauer s  “low kick pointom”.

Vďaka technológii XE Taper môžete očakávať rýchlejšie a konzistentnejšie výsledky pri každej strele. Práve táto výhoda v zlomku sekundy môže byť rozdielom medzi gólom a zákrokom. Dokáže to dosiahnuť vďaka strategickému prerozdeleniu hmotnosti pozdĺž shaftu. Tento jedinečný proces zužovania zvyšuje výkonnosť a optimalizáciu stability hokejky, čím vytvára rýchlejšie a spoľahlivejšie zakončenie pri každej strele.