Zaujímavosti

Najlepšie hokejové prilby na rok 2023

Jednou z najdôležitejších častí hokejovej výstroje je hokejová prilba pre hráčov rôzneho veku.

V priebehu rokov hokejové značky CCM, Bauer investovali veľké množstvo zdrojov do ďalšieho zlepšovania svojich hokejových prilieb. Takmer všetky mládežnícke hokejové ligy po celom svete vyžadujú, aby hráči nosili prilby, ktoré boli vyrobené po určitom dátume. Toto sa označuje ako certifikácia CSA, HECC, alebo CE. Väčšina prilieb je certifikovaná na päť rokov. Dôvodom je to, že ako roky pribúdajú, prilby sú vyspelejšie, aby zodpovedali neustále sa zvyšujúcej rýchlosti hry. Certifikované hokejové prilby chránia hráčov pred potenciálnymi otrasmi mozgu.

Základná anatómia pozostáva z troch častí:

Vonkajšia škrupina – táto časť prilby drží všetko pohromade a poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany.

Vnútorná vložka – pod vonkajším plášťom sa nachádza vnútorná vložka a penové vypchávky. Poskytuje ochranu proti priamym nárazom.

Upevnenie klietky – ochrana tváre chráni pred vychýlenými pukmi a nekontrolovanými hokejkami. Je povinná pri hráčoch do 18 rokov.

Najlepšie hodnotené hokejové prilby značiek Bauer a CCM

 

Hokejová prilba CCM Super Tacks X

Inovatívna 3D tlačená súvislá vložka, vybavená materiálom D30 bola optimálne vytvorené na základe rôznych herných situácií, ktoré pomáhajú rozptýliť nárazy mimo kľúčových oblastí hlavy.

Výstelka poskytuje profesionálne prispôsobenie sa špecifickému tvaru hlavy. Tento dizajn pomáha zvýšiť prúdenie vzduchu v celej prilbe, čím vás udrží v pohode počas celej hry.

Vybavená predno-zadným nastavovacím systémom bez použitia nástrojov. Ľahká úprava ponúka široký rozsah veľkostí pre najlepšie prispôsobenie.

Profesionálny vzhľad aj dizajn.

 

 

Hokejová prilba Bauer Vapor Hyperlite 2

Je najpokročilejšou prilbou akú Bauer vyrobil. Navrhnutá pre elitného profesionálneho hráča, ktorý nechce robiť kompromisy medzi ochranou a pohodlím.

Prvotriedny komfort a ventilácia s revolučnou 3D tlačenou štruktúrou vytvorenou na zvládanie nízkych, stredných a vysokých nárazov.

Systém Occipital Lock + FreeForm Adjustment umožňuje jednoduché a nezávislé nastavenie dĺžky a šírky.

 

 

Hokejová prilba CCM Tacks 720

Obsahuje pokročilé technológie na zvýšenie bezpečnosti na ľade. Špičkový dizajn a dokonalý strih.

Ochrana na elitnej úrovni vďaka kombinácii 3D tlačenej technológie NEST TECH v kľúčových oblastiach. Pridaný materiál D30 a kvalitné peny pre rozloženie nárazu.

Inovatívny ventilačný systém AER-TEC poháňaný technológiou NEST TECH a kanálikmi pre maximálne prúdenie vzduchu. Nový a vylepšený IQSHION DRI nezadrží dodatočný pot na čele.

Jednoduché nastavenie spredu dozadu pre priliehavejšie uchytenie, ktoré ostáva na mieste.

 

 

 

Hokejová prilba Bauer Re-Akt 95

Špičková technológia za dostupnejšiu cenu.

Jednoduché nastavenie veľkosti bez použitia náradia v hornej časti prilby. Obsahuje aj pružinový nastaviteľný zámok na bezpečné uchytenie prilby na zadnú časť hlavy a krku.

Vložky IX-Foam a XRD na posilnenie ochrany a pohodlia. IX-Foam vyplní oblasti krytia, ktoré majú tendenciu prijímať nízke stredné nárazy a pena XRD v oblasti spánkov. Vrchná pena určená na opakovaná pohlcovanie nárazov. Ľahká a ochranná prilba vďaka kombinácii vložky a pien.

Vložka Suspend-Tech Next Gen pracuje s vložkou VTX ako druhá vlna ochrany pohlcujúca nárazy. Táto plávajúca vložka zložená z multihustotných pien znižuje pohyb v prilbe.